Kongres Kobiet Life&Success – Kraków, 19 marca 2016 – RELACJA

relacjakongres kobiet

W tym roku marzec jest dla mnie miesiącem niezwykle intensywnym: niemal każdy weekend zapełniłam jakimś ciekawym wydarzeniem; chociaż z powodu przeziębienia, jakie się do mnie przypałętało w zeszłym tygodniu nie udało mi się uczestniczyć w pierwszym seminarium Akademii Milionerów w Wiśle. Jedyne, co mogłam zrobić pomiędzy jednym kichnięciem a drugim to zaprojektować certyfikaty, które otrzymał każdy z uczestników powyższego wydarzenia.

Za to w minioną sobotę miałam przyjemność wziąć udział w Kongresie Kobiet Life&Success, który odbył się w krakowskim hotelu Qubus. Nie będę ukrywać, że jednym z głównych powodów mojej obecności tam była Kamila Rowińska, która miała podzielić się z nami swoim doświadczeniem w godzeniu roli businesswoman z rolą matki i żony. Niestety, złe wirusy dotarły również do Brukseli – gdzie Kamila mieszka – i choroba nie pozwoliła jej przylecieć na to wydarzenie. Dobra strona tego nieszczęścia jest taka, że we wrześniu będę miała dla was relację ze szkolenia Kobieta Niezależna, ale o tym kiedy indziej.

DSC_7054

Kongres Kobiet – idea

Głównym założeniem Kongresu było spotkanie kobiet pełnych pozytywnej energii, które łączą z powodzeniem biznes, rozwój osobisty i pasję do życia. Na scenie stanęły wyjątkowe osoby, których historie stały się inspiracją do dokonywania wielkich rzeczy, iskrą zapalającą do działania, by nie tylko marzyć, ale i spełniać swoje marzenia. Każdy z prelegentów na swoim przykładzie udowodnił, że niemożliwe nie istnieje a ograniczenia i przeszkody są tylko wytworem naszej wyobraźni.

DSC_7056

DSC_7065

Joanna Ceplin o mediach społecznościowych

Wydawać by się mogło, że spędzając tyle czasu na facebooku, twitterze czy instagramie ile spędzam, wiem już o tych portalach wystarczająco dużo, by mówić, że się na tym “znam”. W ciągu 45 minut Joanna Ceplin – specjalista marketingu społecznościowego – udowodniła, że nie wiem nic. Jakby tego było mało w 45 minut dowiedziałam się więcej o technicznej stronie facebooka niż przez 6 lat jego użytkowania.

20160319_095849-001

Urocza filigranowa blondynka wyszła na scenę i jakby wcisnęła jakiś magiczny guzik, bo nagle otwarło się przede mną mnóstwo drzwi na nowe możliwości! Jak na tacy otrzymałam program do tworzenia oryginalnych grafik, dowiedziałam się czym jest Periscope i zapisałam się na szkolenie online – “Jak tworzyć angażujące treści”.  Swoją drogą, powinniście kiedyś zobaczyć jak sto osób równocześnie wyjmuje smartfony i w 10 sekund zapisuje się na ten sam webinar! 🙂

 

Ewa Wilmanowicz o luksusowej marce personalnej

20160319_100922

Przesłanie prelekcji Ewy Wilmanowicz było niezwykłe w swej prostocie: bądź luksusową marką pośród innych ludzi, poznaj swoją wartość i eksponuj ją, ceń siebie wysoko ponieważ jesteś unikatem na skalę światową. Sama Ewa sprawiła, że nie trzeba było nawet specjalnie wsłuchiwać się w to co mówi, wystarczyło na nią spojrzeć a później spróbować oderwać od niej wzrok, żeby w sekundę zrozumieć czym jest luksusowa marka personalna, której każdy pożąda! Z całym szacunkiem do wszystkich uczestników kongresu – nikt tego dnia nie prezentował się piękniej, dostojniej i nie roztaczał wokół siebie takiej aury jak Ewa Wilmanowicz! Cudowna a jednocześnie prosta suknia marki Bohomoss (o której teraz zapewne śni każda kobieta, która miała okazję widzieć ją na żywo), niesamowity ciepły głos Ewy, spokojny i wyważony sposób w jaki się wypowiadała – wszystko to w połączeniu w jedną całość dało kosmiczny efekt, i jeśli ktoś jeszcze nie wie, na czym polega “oczarowanie publiczności” powinien – a nawet musi – zobaczyć Ewę Wilmanowicz w akcji!

20160319_102037

Ja się w niej najnormalniej na świecie zakochałam! 🙂

 

Ewa Foley o miłości do życia

20160319_112127-001

O tym, jak zakochać się w życiu mówiła osoba, która w sobotę sprawiła, że sto osób na sali jawnie płakało lub ukradkiem wycierało łzy.
Ewa Foley, niekwestionowana królowa Kongresu Kobiet i samozwańcza ambasadorka dobra – jak sama o sobie mówi – poruszyła serca wszystkich uczestników. Niesamowity entuzjazm, pasja, energia, poczucie humoru i dystans do siebie – tak można Ewę Foley opisać w naprawdę wieeelkim skrócie. Kobieta doświadczona przez los, która mimo tego co ją spotkało nie poddaje się i na przekór wszystkiemu wciąż czerpie garściami z życia, odnajduje swoje szczęście w prostych rzeczach, w codzienności, w pasji a tą pasją jest właśnie życie – jakiekolwiek by ono nie było.

20160319_112040-001

Ewa Foley to chodząca bateria inspiracji i pozytywnego nastawienia, tryskająca radością, uśmiechem, pokazująca, że aby spełniać swoje marzenia nie ważny jest wiek i że ograniczenia są tylko tam, gdzie je sobie wyobrazimy, więc fizycznie nie istnieją! Zresztą, co ja będę opowiadać – Ewę Foley trzeba zobaczyć na żywo, by zainspirować się do zmian,uszczknąć trochę tej siły, mocy, pasji i miłości do życia.

20160319_114615-001


Można również kupić jedną z książek Ewy Foley, można wybrać się na szkolenie, warsztaty lub pojechać 23 kwietnia do Gdańska na charytatywny festiwal “Szczęście na głowie” – więcej tutaj i tutaj.
Jedno jest pewne: Ewa Foley to mistrzyni życia!

20160319_130640-001

 

Ilona Adamska o najlepszym pomyśle na biznes

Ilona Adamska miała być koszykarką a została wydawcą i redaktorem naczelnym własnych magazynów, jest ambasadorką przedsiębiorczości kobiet, właścicielką pięciu portali i trzech blogów, pisze książki, organizuje kampanie społecznie i akcje charytatywne; ponadto zajmuje się modelingiem – jednym słowem kobieta renesansu, która wszystkie swoje pasje zamieniła na biznes. W czasie swojej prelekcji udowodniła jak wiele znaczy wizualizacja – nie tylko sukcesu, ale i marzeń – budowanie w ludziach poczucia wartości i bycie sobą a w przypadku Ilony Adamskiej – “zwykłą dziewczyną z Sanoka”. 

 

Coś, co kobiety lubią najbardziej…

…czyli pokaz mody! Popołudniową część kongresu uświetniły pokazy kolekcji dwóch marek, które specjalnie na tę okazję ubrały w swoje kreacje prowadzącą Adelę Warać (Unique) oraz Ewę Wilmanowicz (Bohomoss – wspomniana wspaniała suknia!).

Pokaz kolekcji marki Unique – krakowskiej projektantki Aleksandry Stodółki

UNIQUE to marka dla wytrawnych kobiet ceniących klasykę w duchu minimalizmu, stylowe i autorskie projekty oraz wysokiej jakości tkaniny pochodzenia naturalnego. Kolekcja Premiere to jedenaście eleganckich stylizacji na każdą okazję. Składają się na nie: biznesowe modele typu office, niezobowiązujące zestawy after hours, sukienki koktajlowe oraz suknia wieczorowa.

Kolekcja opiera się na wysokiej jakości włoskich tkaninach: jedwabiu, wełnie, bawełnie i wiskozie. Kolorystyka to ponadczasowe zestawienia eleganckiej czerni z paletą odcieni szarości oraz beżu. Dopełnienie stylizacji stanowią srebrne akcesoria: guziki, spinki do mankietów, broszki oraz bransoletki z motywem kwiatów 3D. Biżuterię według projektu UNIQUE wykonał krakowski artysta Grzegorz Jarosz.”

DSC_7081

DSC_7077

DSC_7071

DSC_7070

DSC_7068

DSC_7083

DSC_7087

DSC_7099
Pokaz kolekcji marki Bohomoss – Pauliny Patrzałek i Joli Łopatko

BOHOMOSS to Polska marka modowa która ceni sobie wykwintność oraz elegancję. Kreuje zdecydowany, odważny, nieprzeciętny wygląd. Podąża alejami ciekawego design, wysoką jakością, perfekcyjnym wykonaniem, funkcjonalnością sukienek, które tworzone są w limitowanych edycjach. Klientka markiBOHOMOSS to kobieta sukcesu ambitna, odważna, zdecydowana ale również delikatna, kobieca. Prezentowana kolekcja dedykowana jest kobietom które uważają, że moda kreuje prawdziwe wartości. Kobietom, które wolą prawdziwą miłość od zauroczenia. Dla tych, które żyją cały rok, nie dzieląc go na sezony. Dla tych, które gotowe są poruszyć niebo i ziemię by kreować same siebie. A przede wszystkim dla kobiet, które wiedzą, że radość życia, śpiew i śmiech zawsze będą w modzie.”

DSC_7104

DSC_7105

DSC_7113

DSC_7123

DSC_7127

DSC_7129

DSC_7132

DSC_7144

 

Ubierz się w swoje marzenia 

Waldemar Warchoł, jeden z twórców Train with Brain czyli organizatora Kongresu, na zakończenie przypomniał, jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu marzenia i jak ważne jest, by je spełniać; przypomniał jeszcze raz, że ograniczenia nie istnieją, jeśli tylko potrafimy wykreować sobie życie bez nich i zaznaczył, że w dążeniu do realizacji celów nic nie pomaga tak dobrze, jak wizja sukcesu.

DSC_7161

 

Kongres Kobiet zakończył się dla wielu osób owocnymi wnioskami, nowymi kontaktami i jestem pewna, że każdy wrócił do domu odmieniony, pełen motywacji i z głową pełną inspiracji!

Pięknego dnia!

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *