Test czarnej rękawiczki, czyli jak nie sprzątać domu

Z perfekcyjną panią domu mam niewiele wspólnego. Nie dość, że nie jestem wychudzoną dziunią z nieskazitelnym kilogramowym makijażem, nie mam pięknie wystylizowanych blond kosmyków i miliona świetnych porad w zanadrzu to do tego wszystkiego obok mnie nie śpi Radek Majdan (na szczęście!).

Mogę za to świetnie podpowiedzieć jak w całkiem przyjemny sposób narobić bałaganu w domu i prawdopodobnie zasługuje to na osobny program w tv.

1. Kiedy tylko otwierasz rano oczy i twój telefon/budzik/zegarek nie pokazuje conajmniej południa – nie wstawaj. To bardzo ważne!

2. Jeśli już nie masz zamiaru spać ale nadal nie możesz się podnieść z wyra zrzuć kołdrę na podłogę. Ze zmarzniętym tyłkiem nie wyleguje się najprzyjemniej.

3. W łazience po porannej toalecie nie odwieszaj ręcznika na wieszak. Są ciekawsze miejsca: grzejnik, brzeg wanny, drzwi od kabiny prysznicowej. Nie bądź stereotypowa.

4. Skończył się papier toaletowy? STOP! Nie wywalaj pustej rolki i nie zastępuj jej nową! Przecież twój facet poprostu wyciąga nową z szafki i po urwaniu kilku listków odkłada ją na umywalkę, dlaczego więc ty masz postępować inaczej?

5. Przy robieniu kawy rozlałaś mleko na kuchenny blat? Spokojnie, nie panikuj. Może kot sąsiadów nie dostał dziś śniadania, zaproś pchlarza do siebie na małe co nieco.

6. Skończyła się kawa? Nie wywalaj słoika, może się przydać. Postaw go za kredensem, obok innych słoików.

7. Uważasz, że powinnaś poodkurzać w salonie? Wyciągnij odkurzacz, postaw na środku pokoju. Będzie ci o tym przypominał przez następne kilka dni, w końcu napewno odkurzysz!

8. Na kanapie leży stos uroczych poduszek, trzy puchate kocyki, bluza męża, słuchawki, laptop, zabawki dziecka i pusta butelka po pepsi? Spokojnie, chyba masz jeszcze fotel?

9. Jeśli wydaje ci się, że na stoliku widzisz kurz – masz rację: wydaje ci się.

10. Jeśli to naprawdę kurz – przymknij na to oko. Będziesz słabiej widzieć.

11. Kot sąsiadów po wypiciu mleka narobił ci w kuchni? To żaden problem, przecież twoje dziecko wszystko z podłogi wkłada do buzi. A jeśli tylko naszczał to w ciągu kilku godzin samo wyschnie.

12. Na kuchennym stole nie ma miejsca bo jest zawalony pocztą, brudnymi kubkami, talerzami i wyplutą wczoraj przez dziecko kaszką? Weź kanapki i wróć do sypialni – będziesz miała śniadanie w łóżku.

13. Uważaj na leżącą na podłodze kołdrę.

14. Jak zjesz, zastanów się czy nie powinnaś jednak posprzątać. Ale tylko się zastanów.

15. Jakie sprzątanie?! Spójrz, która godzina, przecież jest już późno a ty wstałaś o 12 więc nie masz teraz czasu na pierdoły!

chaos-227971_640

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *