Zrób coś dobrego…

screen z jedenprocent.pl

…ale nie na obiad.

Temat z całą pewnością powielany co roku na setkach blogów i tysiącach stron internetowych.

1% podatku

Każda osoba otrzymująca przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych musi złożyć zeznanie podatkowe do 30 kwietnia 2015. Chociaż od dwóch lat można to zrobić przez Internet nadal duża liczba osób rozlicza się tradycyjnie, przy okienku w Urzędzie Skarbowym.

Podczas wypełniania formularza PIT możemy zdecydować czy i NA CO przekazać 1% podatku. Podatek ten został już przez nas opłacony, dlatego nie musimy się martwić, że ktoś będzie kazał nam coś zapłacić. My możemy jedynie pokierować się głosem serca i zdecydować dokąd ten 1% trafi.

Możliwości jest wiele – organizacji pozytku publicznego jest w Polsce ponad kilka tysięcy a każda z nich prowadzi działalność w określonym zakresie: od pomocy społecznej i charytatywnej poprzez ratownictwo i ochronę ludności aż po ochronę zwierząt i przyrody.

screen z jedenprocent.pl

screen z jedenprocent.pl

Obecnie pracuję w Wielkiej Brytanii ale wcześniej za każdym razem rozliczając się w Polsce korzystałam z okazji by zrobić coś dobrego i przekazywałam 1% swojego podatku dla organizacji, którą sama wybrałam.
To nic nie kosztuje a może tak wiele pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują.
Wystarczy podczas wypełniania PITu w odpowiednią rubrykę wpisać nazwę i numer KRS wybranej organizacji.

Pełna lista organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie jedenprocent.pl, można tam również wyszukać organizację według celu działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *